Home|Contact Us|FAQMy Shopping Trips
Printable Coupon Links: SmartSource|Redplum|Coupons.Com |

Tuesday, February 24, 2009

Kroger Current Weekly Deals

Kroger Current Weekly Deals
For The Week Of 2/22 - 3/1

What's Free This Week?

Purina One Can Dog Food 13 oz: 10/$10
Use: $1/1 RP 2/8
Price: FREE

Huggies Wipes Refills are 10/$10
Use: .50/1 from recent inserts (not sure which one) or .50/1 home mailer coupon
Price: FREE

Be sure to check out my new series "Where's The Beef?" here. Each week I will post the meat sales separately on Sunday Evenings to give you a head start on the upcoming deals!
Other Sales This Week...
Kraft Bar/Shredded/Slice Cheese: $2
If you still have the $1/1 Kraft Natural Bar Cheese Peelies OR the .75/1 Shredded Cheese Peelies use those...
Price: $1 for the bars and $1.25 for the Shredded Cheese
Blistex Complete Moisture Lip Balm: $1.49
Use: .35/1 SS 2/8
Price: .79
Ludens Throat Drops $1.29
Use: $1/1 RP 1/4
Price: .29 each
Dial Liquid Hand Soap .88
Use: .35/1 SS 1/4
Price: .18 each
Chef Boyardee Can & Microwave Dinners: .88 each
Use: .35/3 SS 1/4
Price: .65 each
Suave Kids Shampoo/Conditioner: 3/$5
Use: $2/3 RP 1/11
Price: $1 each
Children's Tylenol PLus Cold: $5.49 each
Use: $2.50/2 RP 1/4
Price: $4.24 each
Airwick Aerolsols: $1
Use: Buy 2 Get 1 Free Coupon From SS 1/25
Price: .50 each
Vanity Fair Beverage Napkins 40 ct: $1.79
Use: .50/1 RP 1/25
Price: .79 each
Ocean Spray Juice 64 oz: $1.98
Use: $1/1 RP 1/11
Price: .98 each
YoPlait Go-Gurt $2
Use: .35/1 SS 1/4
Price: $1.30
YoPlus Yogurt: $2
Use: $1/1 SS 1/18
Price: $1 each
Sparkle Paper Towels: $6.29
Use: .25/1 RP 2/1
Price: $5.79 each
Purina Carvers Dog Treats: $2.59
Use: $1.50/1 RP 2/8
Price: $1.09 each
Glass Plus: $2
Use: .50/1 RP 2/8
Price: $1 each (Publix is cheaper but TODAY only!)
Dixie Napkins 200ct: $2.19
Use: $1/1 RP 1/18
Price: $1.19 each
Tropicana 100% Pure Premium Orange Juice $2.50
Use: $1/2 Parade 1/4
Price: $2 each
Buitoni Pasta & Sauce $3 each
Use: $1/1 SS 12/7
Price: $2 each
Quilted Northern Toilet Paper 12 ct: $6.49
Use: $1/1 RP 1/18
Price: $5.49
General Mills Multigrain Cheerios: $1.67
Use: .50/1 SS 1/18
Price: .67 each
Betty Crocker Instant Pouch Potatoes $1
Use: .25/1 SS 1/4
Price: .50 each
Knorr Rice & Pasta Mix: $1
Use: .60/2 RP 1/18
Price: .70 each
Simply Orange w/ Pinneapple or Mango Juice: $3.19
Use: .55/1 SS 1/25
Price: $2.64 each
Jimmy Dean Breakfast Entrees $3
Use: $1/1 RP 1/25
Price: $2 each
Green Giant Valley Fresh Steamers $2
Use: .50/1 SS 1/4
Price: $1 each
Apple Varieties are $1/lb (Gala, Jonagold, Red Delicious, Braeburn)
Ziploc Line is on sale for $2 each
There are $1/1 and .40/1 coupons form SS 1/11 that you can use
Price: $1 - $1.20 each
Kellogg's Raisin Bran: $2.79
Use: $1/1 RP 2/22
Price: $1.79

No comments:

Start Earning Swagbucks Today!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails